Piotr Mazurkiewicz może pokierować Dialogiem

Ewa Szczcińska
opublikowano: 09-05-2008, 00:00

Założyciel i były udziałowiec Hawe jest dziś wymieniany jako poważny kandydat na prezesa miedziowego telekomu.

Założyciel i były udziałowiec Hawe jest dziś wymieniany jako poważny kandydat na prezesa miedziowego telekomu.

Piotr Mazurkiewicz, wieloletni szef PBT Hawe, może pokierować telefonią Dialog — dowiedział się „Puls Biznesu”. To, zdaniem naszych informatorów, niemal pewny kandydat na to stanowisko. Wczoraj rada nadzorcza telekomunikacyjnej spółki zdecydowała, że jej prezes zostanie wyłoniony w konkursie. Selekcji kandydatów ma dokonać nadzór Dialogu, a ostateczną decyzję mają podjąć prezesi KGHM. Zdaniem naszych informatorów, Mazurkiewicz ma na koncie „imponujący dorobek”, jeśli chodzi o branżę telekomunikacyjną, a to może stanowić o jego ewentualnej przewadze nad konkurentami. Potencjalny szef Dialogu ma 39 lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Legnicy. Karierę zaczynał w Telekomunikacji Polskiej. W 1993 r. założył w Legnicy spółkę PBT Hawe, którą kierował do 2007 r. W styczniu tego roku sprzedał jej udziały (10 proc). Obecnie jest prezesem Funduszu Inwestycyjnego IC Partner. Na pytanie „PB”, czy weźmie udział w konkursie, odpowiedział, że nie może ani potwierdzić, ani zaprzeczyć.

— Piotr Mazurkiewicz dobrze zna się na branży telekomunikacyjnej i moim zdaniem świetnie poradziłby sobie w Dialogu. Kierowanie taką spółką byłoby jego kolejnym etapem kariery zawodowej — mówi Marek Falenta, prezes Electusa, udziałowiec Hawe i Domu Maklerskiego IDM SA.

Według naszych źródeł, konkurs ma się zakończyć w maju. Zostanie w nim wyłoniony nie tylko prezes Dialogu, ale także jego zastępca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczcińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu