Piotr Mroczkowski został prezesem Pia Piaseckiego

10-07-2002, 16:38

Piotr Mroczkowski, były wiceprezes Elektrimu, został nowym prezesem zarządu giełdowej spółki budowlanej Pia Piasecki. Poprzedni prezes Lech Piasecki złożył rezygnację - podano w środowym komunikacie giełdowym.

- Przychodzę do firmy o bardzo dobrych perspektywach rozwoju. Moją strategię przedstawię w przyszłym tygodniu na specjalnej konferencji prasowej – zapowiedział nowy prezes.

Andrzej Piasecki, przewodniczący rady nadzorczej, wystosował specjalny komunikat dla mediów.

- Rada Nadzorcza, reprezentująca głównych akcjonariuszy, powołała Pana Piotra Mroczkowskiego w przekonaniu, że jego wiedza i doświadczenie we współpracy z międzynarodowymi instytucjami finansowymi będą pomocne przy przezwyciężaniu problemów, jakie stoją przed spółką. Bardzo trudna sytuacja na rynku budowlanym sprawiła, że utrzymają się na nim tylko nasilniejsi. Dziś firmie potrzebne są nie tylko możliwości wykonawcze, ale też rozbudowana inżynieria finansowa - napisał jeden z głównych akcjonariuszy Pia.

Piotr Mroczkowski był w latach 1996-99 wiceprezesem i dyrektorem finansowym Elektrimu, gdzie m.in. zorganizował emisję obligacji zamiennych. Ostatnio był doradcą zarządu w spółce doradczej Concordia.

Nazwisko Mroczkowskiego było wymieniane m.in. w kontekście niedawnych zmian personalnych w zarządzie Impexmetalu.

Głównym akcjonariuszami Pia Piaseckiego są Bank Handlowy (Citigroup) oraz bracia Piaseccy.

MK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Piotr Mroczkowski został prezesem Pia Piaseckiego