PiS będzie się domagał prefercencji dla najbiedniejszych regionów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-10-2005, 13:26

Prawo i Sprawiedliwość w uzgodnieniach polityki gospodarczej nowego rządu będzie domagało się stanowczo, by regiony gorzej rozwinięte otrzymały preferencje, które pozwolą im nadrabiać różnice w rozwoju - poinformował w czwartek w Białymstoku prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prawo i Sprawiedliwość w uzgodnieniach polityki gospodarczej nowego rządu będzie domagało się stanowczo, by regiony gorzej rozwinięte otrzymały preferencje, które pozwolą im nadrabiać różnice w rozwoju - poinformował w czwartek w Białymstoku prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Powiedział na konferencji prasowej, że jednym z przedmiotów sporów przyszłej koalicji PiS i Platformy Obywatelskiej jest wybór "generalnej strategii gospodarczej dla kraju". Podkreślił, że jego ugrupowanie domaga się zdecydowanego wsparcia regionów słabo obecnie rozwiniętych, przede wszystkim tzw. Ściany Wschodniej. "Z całą pewnością nie ustąpimy, jeśli chodzi o tę sprawę" - powiedział Jarosław Kaczyński.

Pomysły PiS na to wsparcie, to m.in. zmiana algorytmu podziału funduszy unijnych, by do biednych regionów trafiały większe pieniądze, wsparcie budowy dróg i nowych przejść granicznych, zapewnienie statusu metropolii stolicom województw wschodnich i preferencje kredytowe dla przedsiębiorców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane