PiS chce, by NIK zbadała przetarg na kontrolę biletów w Kolejach Mazowieckich

  • PAP
opublikowano: 11-09-2018, 17:10

W Kolejach Mazowieckich usługę sprawdzania biletów od 14 lat wykonuje jedna firma, a zasady, na jakich te podmioty współpracują, są niejasne - twierdzi PiS. Politycy tej partii wnoszą w związku z tym o kontrolę Najwyższej Izby Kontroli.

"Okazuje się, że od 14 lat w spółce Koleje Mazowieckie - jeśli chodzi o kontrolę biletów - jedna i ta sama firma wykonuje te usługi. Chcielibyśmy wiedzieć, na jakich zasadach są tu wykonywane przetargi, bo zgodnie z przepisami o zamówieniach publicznych wszelkie umowy powinny być zawierane na czas określony" - powiedział na wtorkowym briefingu w Warszawie poseł PiS Paweł Lisiecki.

Według niego sopocka firma "Renoma", która wykonuje kontrole biletów, ma podpisaną z Kolejami Mazowieckimi "umowę na czas nieoznaczony", a zasady tej współpracy są - jak ocenił - "niejasne".

"Ta umowa jest wielokrotnie aneksowana. Wielokrotnie były podpisywane porozumienia dot. tej umowy. Z naszych wyliczeń wynika, że Koleje Mazowieckie wydały już ponad 60 mln zł bez przetargu na usługi wykonywane przez firmę Renoma" - mówił Lisiecki.

Jak powiedział wysyłał zapytania w tej sprawie także do urzędu marszałkowskiego, a z informacji, które otrzymał od marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika wynika, że "Renoma" świadczy usługi dla Kolei Mazowieckich od co najmniej 2005 r.

Lisiecki poinformował, że on i warszawscy radni PiS zwrócą się do NIK z wnioskiem o kontrolę współpracy Kolei Mazowieckich z "Renomą".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu