PiS chce zmiany konstytucji ws. dostępu do zawodów prawniczych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-06-2006, 09:47

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski zapowiedział, że jeszcze w czwartek złoży propozycję zmiany  artykułu 17 Konstytucji (artykuł o samorządach zawodowych), która - jak mówił - ułatwi młodym ludziom dostęp do zawodów prawniczych.

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski zapowiedział, że jeszcze w czwartek złoży propozycję zmiany  artykułu 17 Konstytucji (artykuł o samorządach zawodowych), która - jak mówił - ułatwi młodym ludziom dostęp do zawodów prawniczych.

Gosiewski wyjaśniał w czwartek rano w radiowej Trójce, że ta sprawa może być załatwiona w ramach "małej zmiany konstytucji" razem ze zmianami dotyczącymi stosowania w Polsce Europejskiego Nakazu Aresztowania. Nad prezydenckim projektem zmian w ustawie zasadniczej i Kodeksie postępowania karnego w sprawie ENA Sejm rozpoczął pracę w środę.

"Uważamy, że jest potrzeba pracy nad +dużą konstytucją+, jeśli będzie wola powołania komisji konstytucyjnej, to jesteśmy za tym" - dodał Gosiewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu