PiS chciał zwołania Konwentu Seniorów ws. drożejących paliw

PAP
opublikowano: 30-05-2008, 09:43

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra (PiS) złożył w piątek wniosek, by zaraz po rozpoczęciu obrad Sejmu zebrał się Konwent Seniorów w sprawie uzupełnienia porządku obrad izby o informację rządu na temat drożejących paliw. Większość sejmowa nie zgodziła się jednak na to.

Putra argumentował, że Sejm nie może być niedoinformowany w sprawie sytuacji na rynku paliw i ma prawo wiedzieć, co rząd chce zrobić w sprawie "szalejących cen paliwa". "Sejm nie może być marionetką" - podkreślał. Zaznaczył, że do tej pory płyną z rządu sprzeczne doniesienia. Wniósł o pół godziny przerwy i posiedzenie Konwentu Seniorów.

Prowadzący obrady marszałek Sejmu Bronisław Komorowski (PO) zwrócił uwagę, że na piątek są planowane posiedzenia Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów, ale później - w południe. Podkreślił, że zgodnie z regulaminem Sejmu wnioski o rozszerzenie porządku obrad mogą być składane na piśmie i jeśli wniosek PiS zostanie złożony, to będzie rozpatrzony.

Putra odparł, że złożył wniosek formalny o przerwę i spotkanie Konwentu Seniorów i w związku z tym - jak mówił - żadna zasada regulaminowa nie została złamana. Apelował do Komorowskiego o to, by "prowadził dialog", a nie "nadmiernie stosował mechanizmy regulaminowe".

W tej sytuacji marszałek Sejmu poddał wniosek Putry pod głosowanie. Przeciwko temu wnioskowi głosowało 226 posłów, a za nim - 191, nikt się nie wstrzymał od głosu.

Tuż po głosowaniu głos zabrała Małgorzata Sadurska (PiS), która złożyła wniosek o pół godziny przerwy dla klubu PiS, żeby - jak powiedziała - jej klub mógł się zastanowić nad dalszym działaniem.

"W sprawach dotyczących wszystkich Polaków, dotyczących braku działań rządu w sprawie szalejących cen paliw, rząd zamiast zajmować się sprawami zwykłych ludzi prowadzi politykę uśmiechów, miłości, a nie miłosierdzia" - powiedziała.

"W ramach polityki uśmiechu, bo o dalej idącym zaangażowaniu nie odważę się mówić, informuję panią, że przed chwilą Sejm - w głosowaniu, zgodnie z regulaminem - podjął decyzję o tym, że przerwy nie będzie" - zakończył dyskusję Komorowski.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PiS chciał zwołania Konwentu Seniorów ws. drożejących paliw