PiS czeka na powrót PO do rozmów o koalicji rządowej

Internet Securities
opublikowano: 30-09-2005, 16:59

Prawo i Sprawiedliwość (PiS) wysłało do ugrupowań, które weszły do Sejmu, listy z propozycją rozmów na temat przyszłego kształtu organów sejmowych, ale partia braci Kaczyńskich wyklucza inną niż z Platformą Obywatelską koalicję i czeka na powrót tej partii do rozmów, powiedział w piątek Ludwik Dorn, szef klubu parlamentarnego PiS.

Prawo i Sprawiedliwość (PiS) wysłało do ugrupowań, które weszły do Sejmu, listy z propozycją rozmów na temat przyszłego kształtu organów sejmowych, ale partia braci Kaczyńskich wyklucza inną niż z Platformą Obywatelską koalicję i czeka na powrót tej partii do rozmów, powiedział w piątek Ludwik Dorn, szef klubu parlamentarnego PiS.

„Nasza oferta pod adresem PO ciągle jest aktualna i ciągle leży na stole i tylko od tej partii zależy czy ją podejmie. Nie mniej nie możemy wszystkiego opierać wyłącznie na tak optymistycznym założeniu” – powiedział Dorn podczas konferencji prasowej.

„Stąd moje jednobrzmiące listy do przewodniczących wszystkich klubów, które zapraszają do rozmów […] Od poniedziałku od godzin południowych jestem do dyspozycji panów przewodniczących klubów, z większością z nich jestem wstępnie umówiony na poniedziałek i wtorek” - stwierdził także.

Dorn podkreślił, że dobrze by było, żeby rozmowy rozpoczęły się w miarę wcześnie, bo jak to określił „zapewne trochę potrwają”. W listach zawarte są także dwie idee z jakimi PiS chce przystąpić do rozmów – są to zasady parytetu w obsadzaniu prezydium Sejmu czy poszczególnych komisji.

„My uważamy, że te zasady powinny być stosowane z dużą elastycznością […] w interesie klubów silnych, tworzących rząd jest to żeby opozycja była dobrze poinformowana i poczuwała się do współodpowiedzialności za prace parlamentu” - powiedział.

Natomiast druga zasada to odpowiedni dobór członków organów Sejmu.

„Prestiżowi Sejmu, Senatu, czy partii nie służy, gdy takie stanowiska pełnią osoby, do których można mieć zastrzeżenia” – powiedział Dorn.

Dorn podkreślił jednak, że PiS nadal chce też rozmawiać z PO i wyklucza koalicję z innymi partiami.

"Rozmawiajmy jak najszybciej, bardzo prosimy Platformę Obywatelską o powrót do stołu rozmów" – powiedział.

W piątek szef PO, Donald Tusk i jeden z liderów, Bronisław Komorowski, zasugerowali odłożenie rozmów na temat koalicji do czasu rozstrzygnięć w wyborach prezydenckich.

W czwartek odbyły się rozmowy liderów obu zwycięskich partii na temat programu koalicji rządowej, ale nie posunęły one sprawy wspólnego rządu do przodu.(

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane