PiS domaga się ograniczenia czasu pracy lekarzy od 1 stycznia

PAP
opublikowano: 04-12-2007, 13:04

Klub PiS "ostro protestuje" przeciw zamiarowi odroczenia wejścia w życie unijnych przepisów ograniczających czas pracy lekarzy do 48 godzin tygodniowo, co miało nastąpić 1 stycznia 2008 roku.

Poseł PiS z sejmowej komisji zdrowia Czesław Hoc podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie, że odroczenie wejścia w życie tych przepisów, czego chciałby resort zdrowia, "grozi poważnymi konsekwencjami europejskimi".

Hoc zauważył, że komisarz unijny ds. zatrudnienia i spraw społecznych Vladimir Spidla zapowiedział, że jeśli wejście w życie unijnych przepisów, ograniczających czas pracy lekarzy do 48 godzin tygodniowo zostanie w Polsce odroczone, to zaskarży Polskę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w tej sprawie.

Resort zdrowia chciałby opóźnienia wejścia w życie nowych przepisów i namawia do akceptacji tego rozwiązania środowisko lekarskie. Decyzje w tej sprawie mogą zapaść pod koniec tygodnia, gdy dojdzie do kolejnego spotkania minister zdrowia Ewy Kopacz ze związkowcami.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane