PiS głosuje przeciwko kandydatowi PO także w Senacie

Internet Securities
opublikowano: 28-10-2005, 08:25

Senat wybrał w czwartek wieczorem trzech wicemarszałków, w tym dwóch z Prawa i Sprawiedliwości (PiS), odrzucając kandydaturę przedstawioną przez Platformę Obywatelską (PO).

Senat wybrał w czwartek wieczorem trzech wicemarszałków, w tym dwóch z Prawa i Sprawiedliwości (PiS), odrzucając kandydaturę przedstawioną przez Platformę Obywatelską (PO).

Wicemarszałkami zostali Ryszard Legutko i Krzysztof Putra z PiS-u oraz senator niezależny Maciej Płażyński. Płażyński był współtwórcą PO, jednak odszedł z tej partii i w wyborach prezydenckich poparł Lecha Kaczyńskiego, honorowego prezesa PiS-u.

Kandydat PO Stefan Niesiołowski uzyskał 43 głosy przy wymaganych 49. Tym samym PiS, posiadający w izbie wyższej w sumie 49 senatorów, ponownie odrzuciło kandydata PO – po tym, jak w środę nie poparło przedstawiciela tej partii na marszałka Sejmu, co było bezpośrednią przyczyną zerwania rozmów koalicyjnych.

Senat zdecydował też – na wniosek PiS-u – by zwiększyć liczbę wicemarszałków do czterech z trzech. Jedno miejsce pozostało więc nieobsadzone.

W ub. tygodniu marszałkiem Senatu został senator niezależny Bogusław Borusewicz zdecydowaną większością głosów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane