PiS: Nie będzie likwidacji delegatur urzędów wojewódzkich

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 01-12-2005, 14:51

Poseł PiS Leonard Krasulski zaprzeczył jakoby rząd zamierzał likwidować delegatury urzędów wojewódzkich w miastach, które utraciły status stolic województw. Informacje takie pojawiały się ostatnio w niektórych mediach w nawiązaniu do planów wprowadzenia przez rząd programu "Tanie państwo".

Poseł PiS Leonard Krasulski zaprzeczył jakoby rząd zamierzał likwidować delegatury urzędów wojewódzkich w miastach, które utraciły status stolic województw. Informacje takie pojawiały się ostatnio w niektórych mediach w nawiązaniu do planów wprowadzenia przez rząd programu "Tanie państwo". Odnosząc się do słów Ludwika Dorna dotyczących likwidacji delegatur, poseł Krasulski oświadczył w Elblągu, że było to przejęzyczenie wicepremiera.

Krasulski zapewnił, że urzędy, które są potrzebne mieszkańcom, będą mieściły się w powiatach. Doniesienia o planach likwidacji delegatury wywołały w Elblągu obawy między innymi urzędników, władz i związku zawodowego. Pisma sprzeciwiające się tym rzekomym planom wysłali do wicepremiera Dorna zarówno elbląska Solidarność jak i prezydent miasta. W delegaturze urzędu wojewódzkiego w Elblągu pracuje około 70 osób, a około stu w różnym stopniu współpracuje z delegaturą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane