PiS o budżecie unijnym: złe rozwiązanie nie lepsze od braku decyzji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-12-2005, 13:57

Według PiS, w przypadku nieprzyjęcia unijnego budżetu na lata 2007-13 i tak możliwe będzie finansowanie programów wieloletnich. "Złe rozwiązanie nie jest lepsze od braku decyzji" - powiedział w piątek poseł PiS Karol Karski podczas sejmowej debaty nad informacją rządu na temat stanowiska Polski w sprawie brytyjskiej propozycji budżetu UE.

Według PiS, w przypadku nieprzyjęcia unijnego budżetu na lata 2007-13 i tak możliwe będzie finansowanie programów wieloletnich. "Złe rozwiązanie nie jest lepsze od braku decyzji" - powiedział w piątek poseł PiS Karol Karski podczas sejmowej debaty nad informacją rządu na temat stanowiska Polski w sprawie brytyjskiej propozycji budżetu UE. 

    Poseł PiS, który jest szefem sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej, uważa, że "Rada Europejska, która zbierze się w dniach 15-16 grudnia (w Brukseli) nie jest ostatnim szańcem w walce o satysfakcjonujący nas budżet Unii".

    Jak powiedział Karski, powołując się na unijne przepisy, "nawet przy braku porozumienia w sprawie perspektywy finansowej i tak będzie można (...) finansować programy wieloletnie". "Wbrew temu co utrzymuje Komisja (Europejska), Unii nie grozi w tym przypadku żaden chaos" - ocenił.  

    W swoim wystąpieniu poseł PiS krytycznie ocenił brytyjską propozycję budżetową. Pytał, czy Wielka Brytania opowiada się "za Unią tak rozmytą, że aż bez budżetu?". Jak powiedział, projekt budżetu UE na lata 2007-13 w wydaniu brytyjskim "oznacza porzucenie zasady solidarności w Europie".  

    Na koniec swojego wystąpienia poseł PiS życzył przysłuchującemu się debacie premierowi Kazimierzowi Marcinkiewiczowi powodzenia w negocjacjach nad budżetem. "Jedyne, co możemy mu (premierowi) dać, to wolną rękę, a następnie zapytać, jak wywiązał się ze swoich obowiązków wobec RP".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane