PiS przedstawi odpowiedź na kongres EPL

PAP
opublikowano: 28-04-2009, 18:39

Poseł Jacek Kurski zapowiedział w Radiu Maryja, że w środę PiS przedstawi publicznie "odpowiedź" na Kongres Europejskiej Partii Ludowej, który rozpocznie się tego dnia w Warszawie.

W środę po południu rozpocznie się w Warszawie dwudniowy kongres Europejskiej Partii Ludowej (EPP), na który przyjeżdżają m.in. kanclerz Niemiec, premierzy Włoch, Francji, Holandii i Litwy, a także szef Komisji Europejskiej i przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

"Nie chce nic więcej mówić. Jesteśmy przygotowani na bardzo dobrą polemikę z dokonaniami Donalda Tuska i PO na niwie międzynarodowej, w tym również i Europejskiej Partii Ludowej" - powiedział we wtorek Kurski na antenie toruńskiej rozgłośni.

Poseł nie chciał zdradzić, jak będzie wyglądała polemika. Pytany, czy będzie to spot, happening, demonstracja, czy konferencja prasowa, odpowiedział, że wykorzystane zostaną prawie wszystkie z tych form.

Kurski zaznaczył, że w skład EPP wchodzi CDU, w której prezydium zasiada Erika Steinbach. "Warto mówić o tym kongresie, jako o kongresie europejskiej partii Janusza Palikota i Eriki Steinbach. Śmiesznie i strasznie" - mówił.

"Jesteśmy przygotowani do bardzo merytorycznej polemiki z kongresem (EPP) i ofertą PO. Chcemy wykazać, że to co Tusk proponuje Europie, to jest polityka poklepywania po ramieniu, fałszywych uśmiechów, a de facto marnowania polskich szans. Za każdym razem, gdy poklepują Tuska po ramieniu, wtedy Polska zawsze traci" - mówił.

Kurski przytoczył przykłady spraw, które jego zdaniem są efektem "polityki poklepywania po ramieniu".

"To chociażby kwestia Gazociągu Północnego, gdzie Rosja układa się z Niemcami, za plecami Polski forsując gazociąg, który godzi w nasze żywotne interesy. To kwestia Centrum przeciwko Wypędzeniom, które właśnie pani Erika Steinbach z Europejskiej Partii Ludowej skutecznie doprowadziła do końca. To jest kwestia zupełnej klęski, jeśli chodzi o politykę z Rosją, która obraża pamięć o naszych oficerach" - wyliczał.

"Mamy zupełną klęskę, jeśli chodzi o wykluczenie nas z grupy G- 20, organizację wystawy Expo 2012, utratę Instytutu Technologicznego dla Wrocławia. Mamy zupełną klęskę, jeśli chodzi o aspiracje pana ministra Sikorskigo na szefa NATO. Najpierw Donald Tusk mówił, że daje 20 proc. szans Sikorskiemu, a potem nie zbudował żadnej międzynarodowej koalicji dla jego poparcia, a na koniec nawet nie zgłosił jego kandydatury na szefa NATO" - dodał.

Kurski obarczył też rząd Donalda Tuska odpowiedzialnością za "śladowy" eksport mięsa na Wschód.

"To wszystko są porażki PO na niwie międzynarodowej. Warto o tym wspomnieć przy okazji kongresu EPL. Publiczny wyraz, jaki nasza krytyka znajdzie, to wszystko w sobie będzie zawierać. Już jutro ogłosimy naszą odpowiedź na kongres EPL" - zapowiedział poseł w programie Radia Maryja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / PiS przedstawi odpowiedź na kongres EPL