PiS: Sejm jest w stanie uchwalać ustawy, dlatego wcześniejsze wybory niepotrzebne

Internet Securities
opublikowano: 07-12-2005, 14:51

Z obecnej oceny sytuacji wynika, że Sejm jest w stanie działać, dlatego Prawo i Sprawiedliwość (PiS) nie rozważa przeprowadzenia wcześniejszych wyborów parlamentarnych, powiedział w środę Przemysław Gosiewski, szef klubu parlamentarnego PiS.

Z obecnej oceny sytuacji wynika, że Sejm jest w stanie działać, dlatego Prawo i Sprawiedliwość (PiS) nie rozważa przeprowadzenia wcześniejszych wyborów parlamentarnych, powiedział w środę Przemysław Gosiewski, szef klubu parlamentarnego PiS.

„Stanowisko klubu PiS jest takie: w wyborach otrzymaliśmy mandat do rządzenia, ale ten mandat jest możliwy do realizacji tylko wtedy, gdy Sejm ma możliwość uchwalania ustaw” – powiedział Gosiewski podczas konferencji prasowej.

„Z naszej obecnej oceny wynika, że Sejm jest w stanie wykonywać działania, dlatego nie rozważamy wcześniejszych wyborów” – powiedział także Gosiewski.

Przedstawiciele PiS przyznali, że ważnym sprawdzianem skuteczności Sejmu będzie głosowanie nad budżetem na rok 2006.

„Wierzymy, że budżet zostanie uchwalony” – powiedział poseł PiS Wojciech Jasiński.

„Nawet w przypadku nie uchwalenia budżetu przez Sejm możliwe jest działanie rządu na podstawie tzw. prowizorium budżetowego, a prezydent w przypadku nie uchwalenia budżetu przez Sejm ma jedynie prawo, a nie obowiązek rozwiązania Sejm” – dodał Jasiński.

Gosiewski przyznał, że PiS nadal jest zainteresowane tworzeniem koalicji większościowej w Sejmie.

„PiS jest otwarty na tworzenie koalicji większościowej w Sejmie” – powiedział Gosiewski, dodając, że „tylko taka koalicja gwarantuje skuteczność działania Sejmu”.

Na pytanie, czy jest możliwa koalicja z Platformą Obywatelską, Gosiewski powiedział: „Kiedyś złożyliśmy taką deklarację i ona jest aktualna”.

O możliwości powrotu do rozmów o koalicji rządowej z PiS mówił we wtorek szef PO Donald Tusk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane