PiS: wniosek o wysłuchanie publiczne ws. reformy emerytalnej

PAP
opublikowano: 21-02-2012, 10:17

PiS złoży wniosek o wysłuchanie publiczne w sprawie projektu reformy emerytalnej, zapowiedział we wtorek rzecznik tej partii Adam Hofman.

Hofman wyszedł do dziennikarzy pod koniec spotkania premiera Donalda Tuska z przedstawicielami klubu PiS w sprawie reformy emerytalnej.

Hofman powiedział, że jego klub jest rozczarowany tym, że premier uczestniczył w rozmowie bez ekspertów. "Liczyliśmy, że pan premier przedstawi ekspertyzy i ekspertów. Przybył tutaj z rzecznikiem rządu Pawłem Grasiem i powtarza to co wiemy: 67 i przymus pracy. Nigdy się na przymus pracy do 67 nie zgodzimy. Jesteśmy za wolnością wyboru czy pracować, czy nie" - powiedział rzecznik PiS.

Dodał, że ma jednak nadzieję, iż jest szansa zatrzymać to "złe rozwiązanie, to szybsze wpędzanie Polaków do grobu, krótsze życie na emeryturze". Tym sposobem - powiedział Hofman - będzie wysłuchanie publiczne. Zapowiedział, że posłowie PiS złożą wniosek o wysłuchanie publiczne, bo chcą zatrzymać to, co ich zdaniem "jest społecznym wariactwem".

Hofman poinformował, że PiS przedstawił premierowi i przekaże też na piśmie, szczegółowe rozwiązania jak wyjść z trudnej sytuacji nie podnosząc wieku emerytalnego. PiS - jak powiedział - proponuje m.in. wolność wyboru między OFE a ZUS, likwidację tzw. umów śmieciowych i ulgi w opłatach na ZUS dla młodych ludzi.

Rzecznik zaznaczył, że w spotkaniu uczestniczyli posłowie PiS będący ekspertami ws. emerytur m.in. Janusz Śniadek i Józefa Hrynkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane