Pistolety Jamesa Bonda na aukcji Christie`s

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 02-11-2006, 21:42

Pistolety Jamesa Bonda trafią na aukcję w Christie`s 5 grudnia - poinformował w czwartek ten londyński dom aukcyjny.

Pistolety Jamesa Bonda trafią na aukcję w Christie`s 5 grudnia - poinformował w czwartek ten londyński dom aukcyjny.

Najbardziej oczekiwana jest broń, której używał Sean Connery w filmie z roku 1962 "Doktor No". Przewiduje się, że może osiągnąć cenę 25 tysięcy funtów szterlingów (37.400 euro).

Wbrew temu, co widniało w scenopisie, nie był to Walther PPK lecz Walther PP.

Walther PPK kolejnego Bonda Rogera Moore`a w "Tylko dla twoich oczu" z roku 1981 jest wyceniany na 12 tysięcy funtów szterlingów (17.950 euro).

Wraz z objęciem roli agenta 007 przez Pierce`a Brosnana pistolet PKK został zastąpiony nowoczesnym Waltherem P99. Używany w filmie "Śmierć nadejdzie jutro" z roku 2002, jest wyceniany na 7 tysięcy funtów szterlingów (10.460 euro).

Nie zapomniano też o dziewczynach Bonda. Na aukcji pojawi się Beretta Cheetah należąca do Halle Berry w "Śmierć nadejdzie jutro". Za tę broń organizatorzy aukcji spodziewają się sumy od 5 do 7 tysięcy funtów szterlingów (7.475 - 10.460 euro). (DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Pistolety Jamesa Bonda na aukcji Christie`s