Piszą o nas: "La Stampa" zachwycona Polską

DI
opublikowano: 05-10-2010, 00:00

"Kto mógł sobie wyobrazić, że mimo niekończących się metamorfoz i niedoli Polska roku 2010 stanie się po Niemczech, a raczej u boku Niemiec, jednym z narodów europejskich o najzdrowszych i najbardziej wschodzących gospodarkach? Kto mógł przypuszczać, że ze wskaźnikiem wzrostu gospodarczego zrówna się z Niemcami stając się drugim krajem europejskim, który niemal bez szwanku wyszedł z kryzysu, jaki złamał Grecję, wycieńczył Hiszpanię, zubożył Portugalię, sparaliżował Irlandię?" — pyta na łamach włoskiego dziennika znany publicysta Enzo Bettiza.

W poświęconym Polsce artykule zatytułowanym "Kopciuszek zasiada teraz wśród Wielkich" autor zwraca uwagę, że "inteligentna Polska (...) kończy rok w doskonałym zdrowiu: finanse w porządku, przemysł w ruchu, a do tego z cenzurką jednego z nielicznych krajów europejskich, które potrafiły uniknąć barier i fal recesji".

Publicysta zauważa, że nasz kraj jest od zawsze ziemią tragedii i niespodzianek, upadków i wzlotów oraz nieprzewidywalnych wyzwań. A najbardziej, jego zdaniem, zaskakujące jest to, że Polska stała się liderem poszerzonej i zmienionej Europy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Piszą o nas: "La Stampa" zachwycona Polską