Pitera: informacja o wydatkach ze służbowych kart będzie opublikowana

PAP
opublikowano: 03-06-2008, 12:39

Odpowiedzialna za walkę z korupcją minister w kancelarii premiera Julia Pitera zapewnia, że zostanie opublikowana zbiorcza informacja o korzystaniu przez poprzednią ekipę rządową ze służbowych kart kredytowych.

Według wtorkowej gazety "Metro", Julia Pitera zmieniła zdanie i nie zamierza publikować tego raportu. Sama minister powiedziała, że jest to informacja wyrwana z kontekstu.

"To jest połowa zdania. Ja powiedziałam to zdanie, że cała ta akcja była komentowana jako odwet obecnej władzy na poprzedniej, ponieważ chodzi o skalę tych wydatków. Pieniądze publiczne były przeznaczane na codzienne wydatki, jak żywność, kosmetyki, taksówki a nawet był przypadek kupna biżuterii" - powiedziała we wtorek minister.

"Uznałam, że nie chcę budzić takich emocji i pokażę przepisy, które będą zmieniane. Przygotowuję informację, która będzie opublikowana" - dodała.

Dokument przygotowany przez Julię Piterę na zlecenie premiera Donalda Tuska, miał ujawnić szczegółowe wydatki ze służbowych kart kredytowych, których używali - zdaniem Pitery także do prywatnych celów - ministrowie PiS, Samoobrony i LPR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pitera: informacja o wydatkach ze służbowych kart będzie opublikowana