Pitera pisze raport o Pawlaku

PAP
opublikowano: 14-03-2009, 08:11

Pełnomocnik rządu do walki z korupcją Julia Pitera sprawdzi powiązania towarzysko-biznesowe wicepremiera Waldemara Pawlaka - pisze "Gazeta Wyborcza". Premier ma dostać jej raport za dwa tygodnie.

Pitery nie przekonały czwartkowe zapewnienia Pawlaka, że nie ma konfliktu interesów między funkcją wicepremiera a stanowiskiem szefa dotowanego z budżetu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Budżet uchwala Sejm, a posłowie mają funkcje kontrolne. Zasiadanie we władzach instytucji, która czerpie z tego budżetu, jest konfliktem interesów. Pawlak powinien zrezygnować z kierowania OSP - mówi "GW" Pitera. - Wystąpiłam już do NIK i MSWiA o protokoły z kontroli w Związku OSP i będę je analizować.

- Związek dostaje pieniądze nie tylko z budżetu, ale też od prywatnych podmiotów. - Trzeba sprawdzić, od kogo i ile - dodaje Pitera. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu