Pitera: Zgłosiłam Chlebowskiemu sytuacje, które budzą niepokój

PAP
opublikowano: 25-03-2009, 13:31

Minister ds. walki z korupcją Julia Pitera poinformowała PAP, że zgłosiła szefowi klubu PO Zbigniewowi Chlebowskiemu przypadki parlamentarzystów Platformy, które budzą jej niepokój pod kątem możliwego konfliktu interesów.

We wtorek Chlebowski ogłosił, że w jego klubie powstanie pięcioosobowy zespół, który będzie sprawdzał, czy w pracy konkretnego posła lub senatora może zachodzić konflikt interesów pomiędzy działalnością w parlamencie i poza nim.

"Sytuacje, które budzą w jakiś sposób niepokój, zgłosiłam do pana przewodniczącego - będziemy je wyjaśniać wspólnie" - powiedziała Pitera w środę PAP.

Zastrzegła, że takich przypadków nie ma dużo. Dopytywana powiedziała, że w odniesieniu do dwóch parlamentarzystów chciałaby uzyskać bliższe informacje. Zaznaczyła, że ona sama nie będzie przyglądała się dalej takim przypadkom, bo będzie to w gestii klubu parlamentarnego PO.

Pitera oznajmiła, że zajmuje się tymi przypadkami, bo "przy innych sprawach, którymi się zajmuje, na coś natrafiła". Nie zdradziła jednak nazwisk, nie podała również szczegółów tych spraw. Zastrzegła, że nie chodzi o głośną ostatnio sprawę byłego już polityka PO, senatora Tomasza Misiaka.

Misiak tydzień temu w atmosferze skandalu zrezygnował z członkostwa w Platformie. Media relacjonowały, że jego firma miała realizować kontrakt na mocy specustawy stoczniowej, nad którą pracował.

Ta sprawa spowodowała, że PO zapowiedziała monitoring ewentualnego konfliktu interesów jej parlamentarzystów.

Pitera, która jest jednocześnie posłanką PO, podkreśliła, że cały czas współpracuje z Chlebowskim. Zastrzegła, że nie może być w zespole, który będzie badał możliwość ewentualnego konfliktu interesów.

Jak tłumaczyła, będąc ministrem, organem władzy wykonawczej, nie może kontrolować parlamentu, bo to właśnie Sejm ma kontrolować władzę wykonawczą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pitera: Zgłosiłam Chlebowskiemu sytuacje, które budzą niepokój