PKB Inwest kieruje się w stronę giełdy

ANP
opublikowano: 18-02-2008, 00:00

O tym, czy kolejna spółka budowlana poprosi o pieniądze inwestorów, zdecyduje jej dzisiejsze walne.

O tym, czy kolejna spółka budowlana poprosi o pieniądze inwestorów, zdecyduje jej dzisiejsze walne.

Polskie Konsorcjum Budowlane Inwest z podwarszawskich Ząbek, specjalizujące się w branży budowlano-montażowej, szykuje się do giełdowego debiutu — dowiedział się „Puls Biznesu”. Dziś w spółce zaplanowano nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. Pod głosowanie będą poddane m.in. uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego (obecnie wynosi 1,162 mln zł) w drodze emisji akcji i dopuszczenia ich do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych. Z naszych informacji wynika, że spółka pracuje nad prospektem emisyjnym, ale na razie nie chce ujawniać żadnych szczegółów związanych z ofertą publiczną.

PKB Inwest specjalizuje się w budowie obiektów przemysłowych i usługowych. Może pochwalić się zrealizowanymi inwestycjami dla takich firm jak Volvo, Ford, Obi Polska czy Deichmann Polska. Od czterech lat spółka działa również na rynku rosyjskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane