PKB w USA pozwolił Europie wyjść na plus

Przemysław Barankiewicz
01-03-2002, 00:00

Początek czwartkowej sesji na europejskich giełdach przyniósł umiarkowane spadki. W ten sposób rynek zareagował na wyprzedaż akcji za oceanem. Wszystko zmieniło się po południu, gdy podano dane o PKB USA w IV kw. Okazało się, że wzrósł on o 1,4 proc., czyli znacznie mocniej niż pierwotnie szacowane 0,2 proc.

Spore straty odrobiły spółki high-tech. Wcześniej Alcatel, Ericsson, Siemens i Nokia mocno spadały po środowej przecenie papierów amerykańskiego Cisco.

Nadal słaby pozostaje brytyjski sektor bankowy. W środę z powodu emisji akcji mocno przeceniono HBoS i TBS Lloyds. Dzisiaj tracą udziałowcy Royal Bank of Scotland, mimo zgodnego z oczekiwaniami wyniku w roku ubiegłym.

Umiarkowane wzrosty zanotowały kursy szwajcarskich spó-łek Nestle i Syngeta. Pierwsza z nich pozytywnie zaskoczyła rynek wynikami finansowymi i zapowiedział ich dalszą poprawę.

Syngeta, szwajcarski producent artykułów rolniczych, zanotowała w roku ubiegłym 8-proc. spadek sprzedaży. Reakcja rynku może dziwić, bo Syngeta nadal liczy się z trudnymi warunkami rynkowymi w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / PKB w USA pozwolił Europie wyjść na plus