Czytasz dzięki

PKB Wielkiej Brytanii spadł o rekordowe 20,4 proc.

opublikowano: 12-06-2020, 08:25

W kwietniu PKB Wielkiej Brytanii spadł w porównaniu z poprzednim miesiącem najmocniej w historii, wynika danych opublikowanych w piątek przez urząd statystyczny.

Zapaść brytyjskiej gospodarki to skutek jej zamknięcia w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Spadek o 20,4 proc. w kwietniu był jednak wyższy niż oczekiwano. Ekonomiści prognozowali, że PKB będzie o 18,2 proc. niższe niż w marcu. W porównaniu z kwietniem 2019 roku spadek wyniósł 24,5 proc.

Wielka Brytania
Zobacz więcej

Wielka Brytania fot. REUTERS/Toby Melville/File Photo/Forum

Poprzedni rekord spadku PKB brytyjska gospodarka notowała w marcu, kiedy był on o 5,8 proc. niższy niż miesiąc wcześniej.

Jonathan Athow z urzędu statystycznego podkreślił, że spadek PKB w kwietniu był prawie dziesięciokrotnie większy niż największy notowany kiedykolwiek przed pandemią koronawirusa. Zwrócił uwagę, że brytyjska gospodarka w kwietniu była o 25 proc. mniejsza niż jeszcze w lutym obecnego roku.

 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane