PKE nie podniesie cen do kwietnia 2006 r.

Internet Securities
opublikowano: 07-10-2005, 13:05

Południowy Koncern Energetyczny SA (PKE), drugi w kraju producent energii elektrycznej, który zaopatruje w ciepło 16% klientów na Śląsku, nie podniesie tej zimy cen na energię cieplną, poinformował koncern w piątkowym komunikacie.

Południowy Koncern Energetyczny SA (PKE), drugi w kraju producent energii elektrycznej, który zaopatruje w ciepło 16% klientów na Śląsku, nie podniesie tej zimy cen na energię cieplną, poinformował koncern w piątkowym komunikacie.

„Aktualne taryfy na ciepło będą obowiązywać do końca kwietnia 2006 roku i nie zmieniły się od poprzedniego sezonu ciepłowniczego” – czytamy w komunikacie.

PKE zaznacza jednak, że – poza klientami, którzy kupują ciepło bezpośrednio w zakładach PKE – o wielkości rachunków za ogrzewanie zadecydują dystrybutorzy, którzy dostarczają ciepło do przedsiębiorstw i mieszkań.

Energię cieplną produkuje i sprzedaje wszystkie osiem zakładów należących do PKE. W 2004 roku PKE sprzedał 10,85 mln GJ ciepła, co dało to firmie 16% udziału w lokalnym rynku województwa śląskiego.

Koncern podał, że ZEC Bielsko-Biała sprzedaje ciepło do: Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic, EC Katowice – do Katowic i Siemianowic, Elektrownia Łagisza – do Będzina i Dąbrowy Górniczej, Elektrownia Jaworzno III – do Jaworzna i Mysłowic, Elektrownia Łaziska – do Łazisk i Mikołowa, Elektrownia Halemba do Rudy Śląskiej, Elektrownia Siersza do Trzebini, a Elektrownia Blachownia do Kędzierzyna-Koźla.

PKE wypracował 230,3 mln zł zysku netto w pierwszym półroczu 2005 roku, o 24,6 mln zł więcej niż rok wcześniej. W 2004 roku zysk netto spółki osiągnął 297,2 mln zł i był wyższy niż w 2003 roku, kiedy wyniósł 83,4 mln zł.

Według planów spółki, w całym 2005 roku zysku netto PKE ma wynieść 250 mln zł.

PKE jest drugim pod względem potencjału produkcyjnego wytwórcą energii elektrycznej w Polsce. Zainstalowana moc elektryczna wynosi 4952,7 MW, a cieplna – 2399,7 MW. Firma dysponuje 14-proc. udziałem w krajowej mocy zainstalowanej elektrycznej i 16-proc. rynkiem produkcji ciepła w województwie śląskim.

W 2004 roku firma wyprodukowała 19.466.941 MWh energii elektrycznej i 11.526.269 GJ ciepła. (ISB)

maza/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / PKE nie podniesie cen do kwietnia 2006 r.