PKM Duda nie obawia się zakazu eksportu mięsa na Ukrainę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-03-2006, 20:07

Polski Koncern Mięsny Duda SA nie obawia się decyzji zakazującej eksportu mięsa na Ukrainę i zamierza przyspieszyć inwestycje w tym kraju. W ciągu dwóch tygodni spółka zdecyduje też, które fermy hodowlane kupi na Ukrainie - powiedział PAP w poniedziałek prezes spółki Maciej Duda.

Polski Koncern Mięsny Duda SA nie obawia się decyzji zakazującej eksportu mięsa na Ukrainę i zamierza przyspieszyć inwestycje w tym kraju. W ciągu dwóch tygodni spółka zdecyduje też, które fermy hodowlane kupi na Ukrainie - powiedział PAP w poniedziałek prezes spółki Maciej Duda.

"Położymy jeszcze większy nacisk na Ukrainę, by tam jak najszybciej zainwestować, aby jak najszybciej rozwinąć bazę surowcową. Chcemy produkować tam na miejscu" - wyjaśnił Duda.

Warszawski rynek nerwowo zareagował na ogłoszenie obowiązującego od 26 marca zakazu eksportu mięsa na Ukrainę. Obejmuje on mięso i jego przetwory. Jednak nadal można handlować żywcem.

W poniedziałek o 11.05 za akcje PKM Duda płacono 12,95 zł po 2,63-proc. spadku.

PKM Duda kupił w połowie lutego od dwóch podmiotów 95 proc. udziałów w ukraińskiej spółce Borys z siedzibą w Nowowołyńsku, za205 tys. euro. Borys zajmuje się ubojem i rozbiorem mięsa.

Na Ukrainie PKM Duda będzie otwierać dwa rodzaje ferm, zarodowe i tuczowe. "W ciągu dwóch tygodni podejmiemy decyzję, które z ferm nam zaproponowanych kupimy. Wszystko będzie się dziać bardzo szybko. Dodatkowym bodźcem do tego jest informacja o zamknięciu granic" - powiedział Duda.

W 2005 roku grupa Duda osiągnęła zysk netto w wysokości 28,2 mln zł, a  przychody wyniosły 869,3 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / PKM Duda nie obawia się zakazu eksportu mięsa na Ukrainę