PKM Duda nie wyklucza w 2006 akwizycji, rozmawia z kilkoma spółkami

Internet Securities
opublikowano: 02-03-2006, 13:00

Polski Koncern Mięsny Duda planuje na 2006 roku kolejne akwizycje w Polsce. Jest na etapie rozmów z kilkoma spółkami, poinformowała spółka na czwartkowej konferencji prasowej.

Polski Koncern Mięsny Duda planuje na 2006 roku kolejne akwizycje w Polsce. Jest na etapie rozmów z kilkoma spółkami, poinformowała spółka na czwartkowej konferencji prasowej.

„Pracujemy nad kilkoma ‘tematami’” – powiedział dziennikarzom prezes koncernu Maciej Duda.

Prezes poinformował również, że spółka wolałaby skoncentrować się na przejęciach większych firm.

„Zależy nam na tym, żeby kupić raczej większe spółki niż mniejsze” – powiedział.

W połowie lutego PKM Duda przejął 95% udziałów w firmie Borys z siedzibą w Nowowołyńsku na Ukrainie zajmującej się ubojem i rozbiorem mięsa.

Duda nabyła 95% udziałów w ukraińskiej spółce od firmy Thomas z Lublina oraz od Witolda Tomaszewskiego. Pozostałe 5% udziałów w Borysie znajduje się w posiadaniu ukraińskiego partnera Dudy.

Zarząd zapowiedział również, że w najbliższym czasie chciałby skupić się na eksporcie na rynki azjatyckie.

W listopadzie 2005 roku koncern podpisał umowy z południowokoreańskim partnerem, a od grudnia 2005 roku ruszył eksport produktów na rynek azjatycki. Spółka uzyskała również certyfikat eksportowy na rynek japoński.

„Planujemy, że docelowo spółka będzie wysyłać na rynki azjatyckie od 10 do 30 kontenerów mrożonego mięsa miesięcznie” – powiedział prezes Duda.

Zapytany o to, czy spodziewa się polepszenia wyników w związku z ptasią grypą, zarząd poinformował, że możliwy jest zwiększony popyt na mięso wieprzowe.

„Spodziewamy się pewnego zwiększenia popytu” – powiedział Rafał Oleszak, członek zarządu Dudy.

Obecnie w skład grupy kapitałowej Duda wchodzą: PKM Duda, NetBrokers, Jasan, Wizental i Eko Duda, Agro-Duda, Pleszewskie Zakłady Zbożowe, Agroprof oraz Rolpol, Euro-Duda, Polska Wołowina, Fedrus, Centrum Mięsne Makton i Centrum Mięsne Eurosmak. Wszystkie Zakłady eksportują swoje produkty m.in. do Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Korei. Grupa zatrudnia obecnie ok. 1100 osób.

Według nieaudytowanych danych, w 2005 roku grupa Dudy miała 28,24 mln zł zysku wobec 23,29 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 869,30 mln zł wobec 533,42 mln zł. (ISB)

dag/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane