PKM Duda szykuje emisję w I kwartale

WIS
opublikowano: 27-11-2009, 00:00

Mięsna spółka wznowiła prace nad nową emisją akcji, którą planowała jeszcze przed wpadką z opcjami.

Mięsna spółka wznowiła prace nad nową emisją akcji, którą planowała jeszcze przed wpadką z opcjami.

Zarząd Polskiego Koncernu Mięsnego Duda (PKM) uzyskał w końcu zgodę rady nadzorczej na wznowienie przed Komisją Nadzoru Finansowego postępowania w sprawie publicznej emisji 97,3 mln akcji serii H z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Przypomnijmy, że o planach przeprowadzenia tej emisji spółka informowała już rok temu, niedługo przed wyjściem na jaw jej wpadki z opcjami walutowymi.

— Nie ma już żadnych przeszkód dla realizacji tej emisji. Postępowanie naprawcze zakończyło się sukcesem, prowadzimy intensywne prace nad restrukturyzacją spółki, a wyniki finansowe po trzecim kwartale pokazują, że mimo bardzo ciężkiej sytuacji w branży i trudnych warunków działania spółki w tym roku wychodzimy na prostą — mówi Maciej Duda, prezes PKM Duda.

Szczegółów emisji na razie nie ujawnia. Wiadomo, że związany z nią prospekt emisyjny zostanie zmodyfikowany, podobnie jak cele emisji.

— Chcemy, aby emisja została sfinalizowana jak najszybciej — jeszcze w I kwartale 2010 r. — dodaje Maciej Duda.

Przypomnijmy, że rok temu spółka planowała uzyskać z tej emisji ponad 100 mln zł m.in. na rozwój zaplecza surowcowego (czyli budowę i przejęcia ferm trzody), rozbudowę zakładu w Grąbkowie oraz zasilenie kapitału obrotowego.

Pytani przez "PB" analitycy uważają, że skoro rada nadzorcza spółki, w której pierwsze skrzypce grają dziś banki, dała zielone światło dla tej emisji, to znaczy, że widzi ona możliwość uzyskania przez spółkę kapitału mimo nadwerężonego w ostatnich miesiącach zaufania inwestorów.

Warto podkreślić, że emisja akcji serii H wiąże się również z finansowym zaangażowaniem osób z rodziny Duda, które zobowiązały się do objęcia papierów wartościowych o wartości 20 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu