PKN Orlen cieszy się wzięciem

Dariusz Karolak
15-10-2001, 00:00

PKN Orlen cieszy się wzięciem

PKNOrlen to druga po TPSA spółka, którą rynek docenił w ubiegłym tygodniu. Wymowa białego korpusu tygodniowego jest bardzo optymistyczna. Świeca ta spowodowała osiągnięcie przez tygodniowy wskaźnik ruchu kierunkowego DI+ historycznego rekordu. Nie został również wyczerpany na wykresie wolumenowym krótkoterminowy potencjał wzrostów, bo do górnej linii długoterminowego kanału spadkowego pozostało około 10 proc. Ponadto nie do pogardzenia jest wysoka płynnność tego rynku oraz pretekst dla wzrostów w postaci deklarowanej przez przyszłego inwestora branżowego ceny za pakiet SP przewyższającej obecną o 75 proc.

Prawdopodobnie w tym tygodniu będziemy mieli do czynienia z kontynuacją korekty technicznej rozpoczętej w piątek. Jeżeli niedźwiedzi nie zatrzyma dzienna średnia VAMA10, 17,6 to kolejnym dobrym miejscem do poczynienia okazyjnych zakupów okaże się tygodniowa średnia VAMA10, 16,9 zł. Nieco niżej przy 16,5 znajduje się wsparcie połowy wysokości tygodniowego korpusu, 16,45.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKN Orlen cieszy się wzięciem