PKN Orlen i Lotos podnoszą od piątku ceny benzyny

07-10-2004, 17:56

PKN Orlen podnosi od piątku, 8 października, hurtowe ceny benzyny o 30-33 zł za jeden tysiąc litrów. Podwyżkę cen hurtowych benzyny o 30 zł za tysiąc litrów zapowiedziała od piątku również Grupa Lotos. Nie zmieni się cena oleju napędowego.

- Powodem podwyżki jest wzrost notowań ropy naftowej i produktów gotowych na międzynarodowych giełdach paliw - powiedziała w czwartek PAP Beata

Karpińska z biura prasowego spółki.

W sprzedaży hurtowej PKN Orlen najwięcej, bo o 33 zł/1 tys. litrów, zdrożeje benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 oraz Uniwersalna U95 i U95A. Cena benzyny bezołowiowej Super Plus 98 wzrośnie o 30 zł/1 tys. litrów.

Decyzja największych polskich koncernów paliwowych Orlen oznacza, iż w sprzedaży detalicznej na stacjach paliw obu spółek benzyna może zdrożeć około 3 grosze na litrze. Ostateczną decyzję o terminie i wielkości korekty cen podejmą właściciele stacji paliw.

W tym roku będzie to 38 podwyżka cen benzyny w PKN Orlen. W tym czasie paliwo to taniało tam 26 razy. Z kolei od początku roku PKN Orlen 33 razy podnosił i 19 razy obniżał ceny oleju napędowego.

Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził 6 października, obniżając ceny benzyny o 24-27 zł za tysiąc litrów. W tym samym dniu Grupa Lotos obniżyła hurtowe ceny benzyny o 25 zł za tysiąc litrów.

DA, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / PKN Orlen i Lotos podnoszą od piątku ceny benzyny