PKN Orlen kwestionuje roszczenie Agrofertu o zapłatę 17,4 mld koron

Internet Securities
20-10-2006, 19:28

PKN Orlen kwestionuje kolejne bezpodstawne roszczenia Agrofertu, tym razem o zapłatę 17,4 mld koron czeskich (około 610 mln euro), stwierdził Cezary Smorszczewski, wiceprezes PKN w piątek.

PKN Orlen kwestionuje kolejne bezpodstawne roszczenia Agrofertu, tym razem o zapłatę 17,4 mld koron czeskich (około 610 mln euro), stwierdził Cezary Smorszczewski, wiceprezes PKN w piątek.

„Agrofert po raz kolejny narusza dobre obyczaje przyjęte w biznesie, PKN Orlen SA kwestionuje kolejne bezpodstawne roszczenia i oczekuje obiektywnego rozstrzygnięcia powództw, które zostały już wniesione do arbitrażu” - powiedział cytowany w komunikacie Smorszczewski.

Spółka podała, że Orlen dotąd nie otrzymał odpisu pozwu Agrofert o zapłatę 17,4 mld koron.

„Jednakże, jak to miało miejsce kilkakrotnie, Agrofert działaniami medialnymi uprzedza swoje postępowanie na drodze prawnej”- czytamy w komunikacie.

Orlen jest już w sporze arbitrażowym z Agrofert i komunikuje się w sposób przyjęty w takich sytuacjach poprzez swoich przedstawicieli prawnych, podkreśla koncern.

W lipcu Orlen otrzymał z Sądu Arbitrażowego przy Czeskiej Izbie Gospodarczej i Czeskiej Izbie Rolnej w Pradze odpis trzeciego pozwu Agrofert Holding o zapłatę kary umownej w wysokości 14,38 mln euro.

Agrofert Holding występuje z roszczeniami wobec PKN Orlen w związku z umowami jakie płocki koncern zawarł z Agrofertem przy przejęciu czeskiego Unipetrolu. Orlen uważa roszczenia Agrofertu za bezpodstawne.

W maju PKN otrzymał z czeskiego Sądu Arbitrażowego odpis drugiego pozwu, w którym Agrofert domagał się 77,3 mln euro kary. (ISB)

maza/esc

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / PKN Orlen kwestionuje roszczenie Agrofertu o zapłatę 17,4 mld koron