PKN Orlen może dojść do 18 zł

Dariusz Karolak
opublikowano: 23-08-2001, 00:00

PKN Orlen może dojść do 18 zł

PKN Orlen to jeden ze stabilniejszych walorów na GPW. Na propozycję, by wstrzymać sprzedaż pakietu SP strategicznemu partnerowi wysunięty przez p. Kaczmarka zareagował pokaźnym wzrostem, którego jedyną słabą stroną okazał się mały wolumen. Za to udało się pokonać opór dziennej VAMA10, co powinno umożliwić wzrost kursu do 18 zł, gdzie znajduje się rosnąca linia szczytów od 16 VII wyznaczająca górne ograniczenie trójkąta rozszerzającego.

Wszystko to pod warunkiem uprzedniego przebicia tygodniowej VAMA10, która znajduje się na wysokości wczorajszego zamknięcia. Systematycznie poprawia się sytuacja wskaźnikowa, która sugeruje, że od 1,5 miesiąca powstaje odwracająca trend formacja podwójnego dna z linią szyi przy 17,55. Jej zasięg, 19,45 znajduje się zaledwie 50 gr poniżej długoterminowej linii bessy. Niska wartość wskaźnika beta czyni z PKN pozycję stabilizującą portfel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy