PKN Orlen najmocniej szkodzi indeksom GPW

(Artur Szymański)
opublikowano: 14-10-2005, 11:15

Sytuacja posiadaczy akcji spółek notowanych na GPW znów jest niewesoła. Indeksy tracą na wartości, aczkolwiek w drugiej godzinie sesji udało się wyprowadzić odbicie po bardzo słabym początku notowań ostatniej sesji tygodnia.

Sytuacja posiadaczy akcji spółek notowanych na GPW znów jest niewesoła. Indeksy tracą na wartości, aczkolwiek w drugiej godzinie sesji udało się wyprowadzić odbicie po bardzo słabym początku notowań ostatniej sesji tygodnia.

Piątkowa sesja zaczęła się około 1,5-proc. spadkiem WIG20, na co największy wpływ miał spadek kursu PKN Orlen z towarzyszącymi temu wysokimi obrotami. Godzinę przed południem akcje rafinerii tanieją o 2,5 proc. a obroty przekraczają 100 mln zł. Dla porównania wczoraj na całej sesji handel zamknął się kwotą 155 mln zł.

WIG20 odrobił większość początkowych strat, ale nadal jest na minusie. Przeciwwagą dla taniejących akcji Orlenu starają się być Telekomunikacja Polska i trzy banki: PKO BPO, BPH i BZ WBK. Drożeje też kilka mniejszych komponentów WIG20, m.in. Netia, Prokom i Softbank. Obroty jednak są nieduże.

Nastrojów warszawskim inwestorom nie poprawia bieg wydarzeń na pozostałych giełdach naszego regionu. Po wczorajszym ponad 5-proc. spadku na giełdzie węgierskiej, dziś BUX spada o dalsze 2 proc. W Pradze PX50 traci ponad 1,5 proc. Na ich tle 0,5-proc. spadek WIG20 wygląda nie najgorzej.

Na szerokim rynku wczorajsze straty odrabiają Elektrim i Poligrafia. Mocno rośnie kurs Internet Group po zapowiedzi opublikowania prognozy wyników 20 października na konferencji organizowanej wraz z operatorem telekomunikacyjnym Exatel (d. Tel-Energo). Po odwieszeniu notowań PC Guard, akcje spółki tanieją o ponad… 90 proc. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane