PKN Orlen obniża od soboty ceny benzyny

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-04-2005, 21:02

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej benzyna może stanieć około 6 gr na litrze. Koncern obniża odsoboty, 30 kwietnia, hurtowe ceny tego paliwa o 56-57 zł na 1 tys. litrów. Ceny oleju napędowego nie ulegną zmianie - poinformowała w piątek PAP Beata Karpińska z biura prasowego spółki.

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej benzyna może stanieć około 6 gr na litrze. Koncern obniża odsoboty, 30 kwietnia, hurtowe ceny tego paliwa o 56-57 zł na 1 tys. litrów. Ceny oleju napędowego nie ulegną zmianie - poinformowała w piątek PAP Beata Karpińska z biura prasowego spółki.

    Ostateczną decyzję o terminie i wielkości korekty cen w sprzedaży detalicznej podejmą właściciele stacji paliw sieci PKN Orlen.

    W sprzedaży hurtowej o 57 zł na 1 tys. litrów stanieje benzyna bezołowiowa Eurosuper 95, natomiast cena benzyny bezołowiowej Super Plus 98 obniżona zostanie o 56 zł na 1 tys. litrów.

    "Powodem obniżki jest spadek notowań benzyny na międzynarodowych giełdach paliw" - powiedziała PAP Karpińska.

    W tym roku będzie to 15. obniżka cen benzyny w PKN Orlen. W tym czasie paliwo to drożało tam 27 razy. W przypadku cen oleju napędowego płocki koncern wprowadził w tym roku 19 podwyżek i 10 obniżek.

    Od soboty hurtowe ceny benzyny w PKN Orlen wynosić będą: bezołowiowa Super Plus 98 - 3078 zł za 1 tys. litrów; bezołowiowa Eurosuper 95 - 3012 zł za 1 tys. litrów.

    Nie zmienią się hurtowe ceny oleju napędowego: Ekodiesel - 2760 zł za 1 tys. litrów; Standard 50, Standard 25, Super - 2780 zł za 1 tys. litrów.

    Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził 28 kwietnia. Wtedy o 56 zł na 1 tys. litrów, czyli około 6 gr na litrze, staniały tam benzyna i olej napędowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PKN Orlen obniża od soboty ceny benzyny