PKN Orlen obniża od środy ceny benzyny i oleju napędowego

02-11-2004, 18:20

Paliwa z PKN Orlen mogą potanieć w sprzedaży detalicznej o ok. 3-4 grosze na litrze. Płocki koncern obniża od środy, 3 listopada, hurtowe ceny benzyny o 27-41 zł za tysiąc litrów oraz hurtowe ceny oleju napędowego o 40 zł za tysiąc litrów - poinformował we wtorek PAP Arkadiusz Ciesielski z biura prasowego spółki.

"Powodem obniżki jest spadek notowań ropy naftowej i produktów gotowych na międzynarodowych giełdach paliw" - powiedział PAP Ciesielski.

W przypadku benzyny w sprzedaży hurtowej najwięcej, bo o 41 zł za tysiąc litrów stanieje bezołowiowa Super Plus 98, natomiast cena bezołowiowej Eurosuper 95 oraz Uniwersalnej U95 i U95A spadnie o 27 zł za tysiąc litrów.

Decyzja PKN Orlen oznacza, iż w sprzedaży detalicznej w sieci stacji paliw tej spółki benzyna może stanieć o około 3-4 gr na

litrze w zależności od gatunku, a olej napędowy o około 4 gr na litrze. Ostateczną decyzję o terminie i wielkości korekty cen

podejmą właściciele stacji paliw.

W tym roku będzie to 32 obniżka cen benzyny i 22 obniżka cen oleju napędowego w PKN Orlen. W tym czasie benzyna drożała tam 41, a olej napędowy 36 razy.

Od środy hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynosić będą: benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 2 tys. 845 zł za tysiąc litrów,

benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 2 tys. 764 zł za tysiąc litrów, benzyna Uniwersalna U95 i U95A - 2 tys. 785 zł za tysiąc litrów, olej napędowy - 2 tys. 678 zł za tysiąc litrów, olej napędowy miejski Standard 25, Standard 50 i Super - 2 tys. 712 zł za tysiąc litrów.

Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził 30 października. Wtedy o 23-48 zł za tysiąc litrów, czyli o około 2-5 gr na litrze, staniała tam benzyna. Ceny oleju napędowego nie uległy wówczas zmianie.

mb/ mskr/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / PKN Orlen obniża od środy ceny benzyny i oleju napędowego