PKN Orlen obniża od wtorku ceny benzyny i oleju napędowego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-01-2005, 19:35

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej benzyna może stanieć o około 3 gr, a olej napędowy około 5 gr na litrze. Koncern obniża od wtorku, 1 lutego, hurtowe ceny benzyny o 31-32 zł na tysiąc litrów, a oleju napędowego o 50 zł na tysiąc litrów.

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej benzyna może stanieć o około 3 gr, a olej napędowy około 5 gr na litrze. Koncern obniża od wtorku, 1 lutego, hurtowe ceny benzyny o 31-32 zł na tysiąc litrów, a oleju napędowego o 50 zł na tysiąc litrów.

W przypadku benzyny w sprzedaży hurtowej bezołowiowa Super Plus 98 stanieje o 32 zł na tysiąc litrów, a bezołowiowa Eurosuper 95 o 31 zł na tysiąc litrów.

Ostateczną decyzję o terminie i wielkości korekty cen w sprzedaży detalicznej podejmą właściciele stacji paliw sieci PKN Orlen.

"Powodem obniżki jest spadek notowań ropy naftowej i produktów gotowych na międzynarodowych giełdach paliw" - powiedziała w poniedziałek PAP Beata Karpińska z biura prasowego płockiego koncernu.

Będzie to druga od początku roku obniżka cen benzyny i oleju napędowego w PKN Orlen. W tym czasie benzyna drożała tam osiem, a olej napędowy dwa razy.

Od wtorku hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynosić będą: benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 2 tys. 838 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 2 tys. 776 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 2 tys. 437 zł za tysiąc litrów; olej napędowy miejski Standard 50, Standard 25 i Super - 2 tys. 457 zł za tysiąc litrów.

Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził 28 stycznia. Wtedy o 44 zł na tysiąc litrów, czyli o około 4 gr na litrze, zdrożała tam benzyna. Ceny oleju napędowego nie uległy wówczas zmianie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane