PKN Orlen obniża od wtorku ceny oleju napędowego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-03-2005, 20:32

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej olej napędowy może stanieć około 4 gr na litrze. Koncern obniża od wtorku, 22 marca, hurtowe ceny tego paliwa o 44 zł na tysiąc litrów. Ceny benzyny nie zmienią się - poinformowała w poniedziałek PAP Beata Karpińska z biura prasowego spółki.

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej olej napędowy może stanieć około 4 gr na litrze. Koncern obniża od wtorku, 22 marca, hurtowe ceny tego paliwa o 44 zł na tysiąc litrów. Ceny benzyny nie zmienią się - poinformowała w poniedziałek PAP Beata Karpińska z biura prasowego spółki. Ostateczną decyzję o terminie i wielkości korekty cen w sprzedaży detalicznej podejmą właściciele stacji paliw sieci PKN Orlen.

"Powodem obniżki jest spadek notowań produktów gotowych na międzynarodowych giełdach paliw" - powiedziała PAP Karpińska.

W tym roku będzie to szósta obniżka cen oleju napędowego w PKN Orlen. W tym czasie paliwo to drożało tam dwanaście razy. W przypadku cen benzyny płocki koncern wprowadził w tym roku szesnaście podwyżek i dziewięć obniżek.

Od wtorku hurtowe ceny oleju napędowego w PKN Orlen wynosić będą: Ekodiesel - 2 tys. 700 zł za tysiąc litrów; Standard 50, Standard 25, Super - 2 tys. 720 zł za tysiąc litrów.

Nie ulegną zmianie hurtowe ceny benzyny: bezołowiowa Super Plus 98 nadal kosztuje 2 tys. 949 zł za tysiąc litrów, a bezołowiowa Eurosuper 95 - 2 tys. 888 zł za tysiąc litrów.

Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził 19 marca. Wtedy o 37 zł na tysiąc litrów, czyli około 4 gr na litrze, zdrożała tam benzyna. Ceny oleju napędowego nie uległy wówczas zmianie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane