PKN Orlen otrzymał pozew o zapłatę 77 mln EUR kary Agrofertowi

(Marek Druś)
opublikowano: 26-01-2006, 08:01

Zarząd PKN Orlen potwierdził otrzymanie pozwu o zapłatę czeskiemu Agrofert Holding ponad 77 mln EUR kary umownej. „Puls Biznesu” informował o tym 19 grudnia 2005 r.

Zarząd PKN Orlen potwierdził otrzymanie pozwu o zapłatę czeskiemu Agrofert Holding ponad 77 mln EUR kary umownej. „Puls Biznesu” informował o tym 19 grudnia 2005 r.

W wydanym komunikacie PKN Orlen informuje, że „25 stycznia 2006 roku otrzymał z Sądu Arbitrażowego przy Czeskiej Izbie Gospodarczej i Czeskiej Izbie Rolnej w Pradze odpis pozwu o zapłatę kary umownej, złożonego przez Agrofert Holding a.s. z siedzibą w Pradze. Wartość przedmiotu sporu stanowi 77.266.500 Euro wraz z odsetkami”.

— Domagamy się od polskiej spółki 77 mln EUR z tytułu niewywiązania się z umów dotyczących odsprzedaży wybranych aktywów Unipetrolu — mówił w grudniu Pulsowi Biznesu Jan Kadanik, dyrektor ds. strategii i rozwoju Agrofertu.

Czeska spółka zapowiadała wówczas, że przewiduje w pierwszej połowie 2006 r. kolejne wystąpienie do sądu arbitrażowego. O odszkodowanie z tytułu utraconych korzyści. Agrofert informował wcześniej, że szacuje swoje straty z tytułu niewykonania umów przez Orlen na około 350 mln EUR.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane