PKN ORLEN <PKNA.WA> Sprzedaż udziałów spółki Serwis Łódź Sp. z o.o.

opublikowano: 11-05-2004, 16:43

PKN ORLEN <PKNA.WA> Sprzedaż udziałów spółki Serwis Łódź Sp. z o.o. SPRZEDAŻ UDZIAŁÓW SPÓŁKI SERWIS ŁÓDŹ SP. Z O.O.
Raport bieżący Nr 32/2004
Zarząd Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN Spółka Akcyjna informuje, że w dniu 11 maja 2004r. na podstawie umowy sprzedaży udziałów, PKN ORLEN S.A. zbył 5.913 udziałów w spółce Serwis Łódź Sp. z o.o., o wartości nominalnej 100 zł każdy udział, reprezentujących 97,3% jej kapitału zakładowego oraz 97,3% głosów na zgromadzeniu wspólników, za całkowitą cenę wynoszącą 591.300 zł na rzecz Zakładu Urządzeń Dystrybucyjnych Sp. z o.o.,
Powyższa transakcja jest kolejnym krokiem prowadzonego przez PKN ORLEN S.A. procesu sprzedaży spółek o działalności uzupełniającej. W spółce na dzień sprzedaży udziałów zatrudnionych było 28 osób.
Przedmiot działalności sprzedawanej spółki obejmuje serwis, remonty i konserwacje stacji paliw.
W wyniku tej transakcji PKN ORLEN S.A. nie będzie posiadał udziałów w ww. spółce. Jednocześnie informujemy, że PKN ORLEN S.A. posiada 99,94% w kapitale zakładowym Zakładu Urządzeń Dystrybucyjnych Sp. z o.o.
Z wyjątkiem powiązań wynikających z wyżej opisanej umowy sprzedaży udziałów, a także umów na świadczenie usług, nie istnieją żadne inne powiązania pomiędzy emitentem i osobami zarządzającymi lub nadzorującymi emitenta a nabywającym udziały.
Zbyte udziały stanowią powyżej 20% kapitału zakładowego spółki Serwis Łódź Sp. z o.o., w związku z powyższym stanowią aktywa finansowe o znacznej wartości w rozumieniu §2 ust. 1 oraz 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z 16 października 2001 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych.
Data sporządzenia raportu: 11-05-2004

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu