PKN Orlen podnosi od czwartku cenę oleju napędowego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-03-2005, 19:00

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej olej napędowy może zdrożeć około 6 gr na litrze. Koncern podnosi od czwartku, 17 marca, hurtowe ceny tego paliwa o 64 zł na tysiąc litrów. Ceny benzyny nie zmienią się - poinformowała w środę PAP Beata Karpińska z biura prasowego spółki.

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej olej napędowy może zdrożeć około 6 gr na litrze. Koncern podnosi od czwartku, 17 marca, hurtowe ceny tego paliwa o 64 zł na tysiąc litrów. Ceny benzyny nie zmienią się - poinformowała w środę PAP Beata Karpińska z biura prasowego spółki.

    Ostateczną decyzję o terminie i wielkości korekty cen w sprzedaży detalicznej podejmą właściciele stacji paliw sieci PKN Orlen.

    "Powodem podwyżki jest wzrost notowań produktów gotowych na międzynarodowych giełdach paliw" - powiedziała PAP Karpińska.

    W tym roku będzie to dwunasta podwyżka cen oleju napędowego w PKN Orlen. W tym czasie paliwo to taniało tam pięć razy. Z kolei w przypadku cen benzyny płocki koncern wprowadził w tym roku czternaście podwyżek i dziewięć obniżek.

    Od czwartku hurtowe ceny oleju napędowego w PKN Orlen wynosić będą: Ekodiesel - 2 tys. 744 zł za tysiąc litrów, Standard 50, Standard 25 i Super - 2 tys. 764 zł za tysiąc litrów.

    Bez zmian pozostają hurtowe ceny benzyny: bezołowiowa Super Plus 98 kosztuje 2 tys. 838 zł za tysiąc litrów, a benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 2 tys. 778 zł za tysiąc litrów.

    Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził 15 marca. Wtedy o 46 zł na tysiąc litrów, czyli około 5 gr na litrze, zdrożał tam olej napędowy. Ceny benzyny nie uległy wówczas zmianie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane