PKN Orlen podnosi od czwartku ceny benzyny

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-02-2005, 20:52

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej benzyna może zdrożeć o ok. 3 gr na litrze. Koncern podnosi od czwartku, 3 lutego, hurtowe ceny tego paliwa o 27 zł na 1 tys. litrów. Ceny oleju napędowego nie ulegną zmianie - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej benzyna może zdrożeć o ok. 3 gr na litrze. Koncern podnosi od czwartku, 3 lutego, hurtowe ceny tego paliwa o 27 zł na 1 tys. litrów. Ceny oleju napędowego nie ulegną zmianie - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Ostateczną decyzję o terminie i wielkości korekty cen w sprzedaży detalicznej podejmą właściciele stacji paliw sieci PKN Orlen.

Będzie to dziewiąta od początku roku podwyżka cen benzyny w PKN Orlen. W tym czasie paliwo to taniało tam dwa razy. W przypadku oleju napędowego PKN wprowadził w tym roku dwie podwyżki i dwie obniżki tego paliwa.

Od czwartku hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynosić będą: benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 2865 zł za 1 tys. litrów; benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 2803 zł za 1 tys. litrów.

Nie zmienia się cena oleju napędowego: Ekodiesel - 2437 zł za 1 tys. litrów; Standard 50, Standard 25, Super - 2457 zł za 1 tys. litrów.

Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził 1 lutego. Wtedy staniały tam oba rodzaje produktów: benzyna o 31-32 zł na 1 tys. litrów, czyli około 3 gr na litrze, a olej napędowy około 50 zł na 1 tys. litrów, czyli około 5 gr na litrze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane