PKN Orlen podnosi od piątku ceny benzyny

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-03-2005, 18:31

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej benzyna może zdrożeć około 7 gr na litrze. Koncern  podnosi od piątku, 18 marca, hurtowe ceny tego paliwa o 73-74 zł na 1 tys. litrów. Ceny oleju napędowego nie zmienią się - poinformowała w czwartek PAP Beata Karpińska z biura prasowego spółki.

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej benzyna może zdrożeć około 7 gr na litrze. Koncern  podnosi od piątku, 18 marca, hurtowe ceny tego paliwa o 73-74 zł na 1 tys. litrów. Ceny oleju napędowego nie zmienią się - poinformowała w czwartek PAP Beata Karpińska z biura prasowego spółki.

Ostateczną decyzję o terminie i wielkości korekty cen w sprzedaży detalicznej podejmą właściciele stacji paliw sieci PKN Orlen.

W sprzedaży hurtowej benzyna bezołowiowa Super Plus 98 zdrożeje o 74 zł, a benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 o 73 zł na 1 tys. litrów.

"Powodem podwyżki jest wzrost notowań ropy naftowej i produktów gotowych na międzynarodowych giełdach paliw oraz osłabienie kursu złotego wobec dolara amerykańskiego" - powiedziała PAP Karpińska.

W tym roku będzie to piętnasta podwyżka cen benzyny w PKN Orlen. W tym czasie paliwo to taniało tam dziewięć razy. W przypadku cen oleju napędowego PKN Orlen wprowadził w tym roku dwanaście podwyżek i pięć obniżek.

Od piątku hurtowe ceny benzyny w PKN Orlen wynosić będą: bezołowiowa Super Plus 98 - 2912 zł za 1 tys. litrów; benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 2851 zł za 1 tys. litrów.

Nie ulegną zmianie hurtowe ceny oleju napędowego: Ekodiesel -2744 zł za 1 tys. litrów; Standard 50, Standard 25, Super - 2764 zł za 1 tys. litrów.

Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził w czwartek, 17 marca. W wyniku tej decyzji o 64 zł na 1 tys. litrów, czyli około 6 gr na litrze, zdrożał tam olej napędowy.  Ceny benzyny nie uległy zmianie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane