PKN Orlen podnosi od soboty ceny benzyny

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-03-2005, 20:02

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej benzyna może zdrożeć około 4 grosze na litrze. Koncern podnosi od soboty, 19 marca, hurtowe ceny tego paliwa o 37 zł na 1 tys. litrów. Ceny oleju napędowego nie zmienią się - poinformowała w piątek PAP Beata Karpińska z biura prasowego spółki.

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej benzyna może zdrożeć około 4 grosze na litrze. Koncern podnosi od soboty, 19 marca, hurtowe ceny tego paliwa o 37 zł na 1 tys. litrów. Ceny oleju napędowego nie zmienią się - poinformowała w piątek PAP Beata Karpińska z biura prasowego spółki.

    Ostateczną decyzję o terminie i wielkości korekty cen wsprzedaży detalicznej podejmą właściciele stacji paliw sieci PKN Orlen.

    "Powodem podwyżki jest wzrost notowań ropy naftowej i produktów gotowych na międzynarodowych giełdach paliw oraz osłabienie kursu złotego wobec dolara amerykańskiego" - powiedziała PAP Karpińska.

    W tym roku będzie to szesnasta podwyżka cen benzyny w PKN Orlen. W tym czasie paliwo to taniało tam dziewięć razy. W przypadku cen oleju napędowego płocki koncern wprowadził w tym roku dwanaście podwyżek i pięć obniżek.    Od soboty hurtowe ceny benzyny w PKN Orlen wynosić będą: bezołowiowa Super Plus 98 - 2 tys. 949 zł za 1 tys. litrów; benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 2 tys. 888 zł za 1 tys. litrów.

    Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził w piątek, 18 marca. W wyniku tej decyzji o 73-74 zł na 1 tys. litrów, czyli około 7 groszy na litrze, zdrożała tam benzyna. Ceny oleju napędowego uległy zmianie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / PKN Orlen podnosi od soboty ceny benzyny