PKN Orlen podnosi od środy ceny benzyny

Polska Agencja Prasowa SA
26-04-2005, 18:35

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej benzyna może zdrożeć o 3 grosze na litrze. Koncern podnosi od środy, 27 kwietnia, hurtowe ceny tego paliwa o 31-32 zł na 1 tys. litrów. Ceny oleju napędowego nie ulegną zmianie - poinformowała we wtorek PAP Beata Karpińska z biura prasowego spółki.

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej benzyna może zdrożeć o 3 grosze na litrze. Koncern podnosi od środy, 27 kwietnia, hurtowe ceny tego paliwa o 31-32 zł na 1 tys. litrów. Ceny oleju napędowego nie ulegną zmianie - poinformowała we wtorek PAP Beata Karpińska z biura prasowego spółki.

    Ostateczną decyzję o terminie i wielkości korekty cen w sprzedaży detalicznej podejmą właściciele stacji paliw sieci PKN Orlen.

    W sprzedaży hurtowej o 32 zł na 1 tys. litrów zdrożeje benzyna bezołowiowa Super Plus 98, natomiast cena benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 wzrośnie o 31 zł na 1 tys. litrów.

    "Powodem podwyżki jest wzrost notowań produktów gotowych na międzynarodowych giełdach paliw" - powiedziała PAP Karpińska.

    W tym roku będzie to 27. podwyżka cen benzyny w PKN Orlen. W tym czasie paliwo to taniało 13 razy. W przypadku cen oleju napędowego płocki koncern wprowadził w tym roku 19 podwyżek i 9 obniżek.

    Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził we wtorek, 26 kwietnia. W wyniku tej decyzji zdrożały tam oba rodzaje produktów: benzyna o 77-78 zł na 1 tys. litrów, czyli około 8 groszy na litrze, a olej napędowy o 51 zł na 1 tys. litrów, czyli około 5 groszy na litrze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PKN Orlen podnosi od środy ceny benzyny