PKN Orlen podnosi od środy ceny benzyny i oleju napędowego

11-05-2004, 18:47

PAP: PKN Orlen podnosi od środy, 12 maja, hurtowe ceny benzyny i oleju napędowego o 30 zł za tysiąc litrów - poinformowała Beata Karpińska z biura prasowego spółki.

"Powodem podwyżki jest wzrost notowań ropy naftowej i produktów gotowych na międzynarodowych giełdach paliw" - powiedziała Karpińska.

Decyzja PKN Orlen oznacza, że w sprzedaży detalicznej sieci stacji paliw tej spółki, benzyna i olej napędowy mogą zdrożeć o blisko 3 grosze na litrze. Ostateczną decyzję o wielkości i terminie korekty cen podejmą właściciele stacji paliwowych.

W tym roku będzie to dwudziesta podwyżka cen benzyny i czternasta podwyżka cen oleju napędowego w PKN Orlen. W tym czasie benzyna i olej napędowy taniały tam po siedem razy.

Od środy hurtowe ceny paliw w PKN Orlen będą wynosić: benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 3 tys. 150 zł za tysiąc litrów, benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 3 tys. 56 zł za tysiąc litrów, benzyna Uniwersalna U95 i U95A - 3 tys. 67 zł za tysiąc litrów, olej napędowy - 2 tys.430 zł za tysiąc litrów, olej napędowy miejski Standard i Standard 25 - 2 tys. 464 zł za tysiąc litrów.

Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził 7 maja. Benzyna z tego koncernu zdrożała wówczas o 53-64 zł za tysiąc litrów, czyli około 5-6 gr na litrze.

PKN Orlen podnosi od środy, 12 maja, hurtową cenę oleju opałowego Ekoterm Plus o 15 zł za tysiąc litrów.

Decyzja PKN Orlen oznacza, że cena Ekotermu Plus wynosić będzie obecnie 1 tys. 432 zł za tysiąc litrów.

W tym roku będzie to osiemnasta podwyżka ceny oleju opałowego w PKN Orlen. W tym czasie paliwo to taniało tam dziewięć razy.

PKN Orlen wprowadził ostatnią korektę ceny Ekotermu Plus 6 maja. Wtedy olej opałowy zdrożał tam o 30 zł za tysiąc litrów.

mb/aja/ mskr/ bsb/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / PKN Orlen podnosi od środy ceny benzyny i oleju napędowego