Czytasz dzięki

PKN Orlen: Sprzedaż akcji Polkomtela jest technicznie możliwa w 2005 r.

Internet Securities
opublikowano: 08-09-2005, 11:40

Transakcja sprzedaży Polkomtela SA jest technicznie możliwa do przeprowadzenia do końca tego roku, wynika z wypowiedzi Igora Chalupca, prezesa PKN Orlen SA.

Transakcja sprzedaży Polkomtela SA jest technicznie możliwa do przeprowadzenia do końca tego roku, wynika z wypowiedzi Igora Chalupca, prezesa PKN Orlen SA.

„Z punktu widzenia technicznego transakcja jest możliwa [do końca roku” – powiedział w czwartek dziennikarzom Chalupec.

Dodał, że trwają rozmowy z akcjonariuszami i na razie nie ma żadnych nowych informacji w tej sprawie. PKN Orlen posiada 19,61% akcji operatora sieci Plus GSM i Sami Swoi.

„Odpowiedzieliśmy na pisma akcjonariuszy zagranicznych, teraz czekamy na ich reakcje” – powiedział Chalupec.

„Żaden z projektów inwestycyjnych, które realizujemy, nie jest uzależniony od sprzedaży Polkomtela” – podkreślił prezes.

Posiadający po 19,61% akcji Polkomtela brytyjski Vodafone i duński TDC złożyły w resorcie skarbu wstępną ofertę odkupu udziałów w operatorze. Firmy zaproponowały, że odkupią po 22,89% akcji za 3,47 mld zł każda, dzięki czemu osiągnęłyby łącznie 85% udziału w Polkomtelu.

Oprócz PKN Orlen, polscy udziałowcy Polkomtela to KGHM Polska Miedź SA (19,61%), Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA (PSE, 17,56%) oraz Węgkokoks (4,00%).

Polkomtel planuje pozyskać w tym roku ok. 2 mln nowych klientów. Na koniec I polrocza 2005 roku liczba abonentów Polkomtela wyniosła 7.88 mln zł. Pod względem liczby użytkowników Operator zajmował trzecie miejsce wśród polskich operatorów komórkowych. Według skonsolidowanego raportu KGHM, przychody Polkomtelu w I półroczu wyniosły ponad 3mld zł (wzrost o ok. 10% r/r), a zysk netto - 527 mln zł, (wzrost o 23% r/r).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane