Czytasz dzięki

PKN Orlen: stacje paliw będą funkcjonować, nie ma planu ich zamykania

  • PAP
opublikowano: 15-03-2020, 13:40

Stacje paliw PKN Orlen stanowią infrastrukturę krytyczną, dlatego będą funkcjonować i nie ma planu ich zamykania - poinformował w niedzielę na Twitterze prezes firmy Daniel Obajtek. Jest zapewniona ciągłość dostaw paliw - podkreślił.

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. W związku z zagrożeniem koronawirusem rząd zdecydował o ograniczeniu funkcjonowania centrów i galerii handlowych: otwarte w nich są sklepy spożywcze, apteki, drogerie, pralnie oraz placówki bankowe. Inaczej działają restauracje i bary – zamówienia są możliwe tylko na wynos lub z dowozem.

Jedna ze stacji paliw koncernu PKN Orlen
Zobacz więcej

Jedna ze stacji paliw koncernu PKN Orlen fot. Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

Jak napisał, na Twitterze Daniel Obajtek, "w obliczu pojawiających się #fakenews podkreślamy, że stacje paliw @PKN_ORLEN stanowią infrastrukturę krytyczną, dlatego będą funkcjonować i nie ma planu ich zamykania".

"Mamy w pełni zapewnioną ciągłość dostaw, jednocześnie dążymy do tego, żeby ceny paliw były jak najniższe" - podkreślił prezes zarządu Orlenu.

PKN Orlen jest największym w Polsce podmiotem branży rafineryjno-petrochemicznej i ma na polskim rynku największą sieć stacji paliw - 1800. Przy części z nich działają punkty gastronomiczne i sklepy oferujące m.in. żywność.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka firmy Joanna Zakrzewska, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia wstrzymano "działalność polegająca na przygotowaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach, lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu spożywanych na miejscu". Podkreśliła, że dostępna jest pozostała oferta gastronomiczna, np. hot dogi, zapiekanki czy kawa i herbata na wynos, a sklepy funkcjonują bez zmian.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane