PKN Orlen szuka dostawców stacji naprawczych dla rowerów

  • PAP
opublikowano: 29-01-2018, 20:31
aktualizacja: 29-01-2018, 20:32

PKN Orlen ogłosił zapytanie ofertowe, obejmujące zaprojektowanie, dostawę i montaż samoobsługowych stacji naprawczych rowerów, które miałyby funkcjonować na 20 stacjach paliwowych spółki w całej Polsce. Oferty można składać do 6 lutego.

"Celem niniejszego RFI jest zapoznanie się z możliwościami zainteresowanych dostawców w przedmiotowym zakresie, jak i zebranie szacunkowych informacji dotyczących kosztów inwestycji” – podkreślił w zapytaniu PKN Orlen.

Spółka zaznaczyła, że postępowanie dotyczy stacji naprawczych rowerów dla 20 stacji paliw w całej Polsce. „Dokładna lista lokalizacji zostanie przekazana oferentom zakwalifikowanym do kolejnego etapu” – wyjaśnił w ogłoszeniu PKN Orlen.

Jak poinformował w ogłoszeniu płocki koncern, punkty naprawy rowerów powinny posiadać logo Orlen i zawierać narzędzia, jak:

wkrętak krzyżowy i płaski, wkrętak TORX, klucz nastawny, zestaw imbusów oraz łyżki do opon i pompkę z adapterem na wszystkie rodzaje zaworów.

PKN Orlen zastrzegł, że narzędzia będące na wyposażeniu stacji powinny być umocowane w zamykanej obudowie, solidnej, odpornej na warunki atmosferyczne i korozję, wykonanej w kolorystyce Orlen. Narzędzia, jak podkreśla spółka, muszą być też umocowane na linkach zapobiegających kradzieżom o długości pozwalającej na komfortowe użytkowanie.

Według płockiego koncernu, samoobsługowy punkt naprawy ma zapewniać możliwość zawieszenia roweru na wspornikach i dokonywania napraw z możliwością ruchu korbą. Spółka podała, że oferty, dotyczące stacji powinien uwzględniać ich transport oraz montaż, a także serwisowanie i przeglądy przez producenta.

We wrześniu 2017 r. PKN Orlen zapowiedział, że na wybranych stacjach paliw w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach i Białymstoku zamierza uruchomić 35 terminali umożliwiających wypożyczenie rowerów – w każdym punkcie dostępnych będzie po 10 rowerów. Spółka podała wówczas, że projekt, realizowany we współpracy z Nextbike Polska, ma ruszyć wiosną 2018 r.

Według płockiego koncernu, stacje wypożyczania w wybranych lokalizacjach mają powstać w ramach systemów rowerów miejskich, działających już w poszczególnych miastach - wypożyczane na stacji paliw pojazdy będzie można pozostawić w dowolnych terminalach na terenie danej aglomeracji i odwrotnie.

Jak informował wcześniej PKN Orlen, projekt wypożyczalni rowerowych przewiduje jeden terminal z 10 rowerami elektrycznymi, który zlokalizowany będzie w Warszawie. Umowa między płockim koncernem a Nextbike Polska obowiązywać będzie do listopada 2020 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu