PKN Orlen szuka kupców na spółki transportowe w Polsce i w Czechach

ISBNews
opublikowano: 23-04-2015, 16:35

PKN Orlen szuka nabywców dla swoich spółek transportowych w Polsce i w Czechach. Nie prowadzi działań w kierunku połączenia ich w grupę kolejową z innymi podmiotami, poinformował agencję ISBnews wiceprezes spółki Sławomir Jędrzejczyk.

"Proces dezinwestycji trwa - zarówno spółek transportowych, jak i spółek kolejowych. Proces [szukania kupców] jest w toku" - powiedział Jędrzejczyk w rozmowie z ISBnews.

Pytany o możliwość połączenia ze spółkami transportowymi należącymi do innych grup kapitałowych, powiedział, że PKN Orlen nie prowadzi takich działań. "Wystawiliśmy nasze spółki kolejowe i transportowe samodzielnie na sprzedaż" - powiedział.

Potwierdził, że chodzi zarówno o polskie, jak i czeskie spółki transportu kolejowego i drogowego.

Członek zarządu PKP Cargo Jacek Neska poinformował wcześniej ISBnews, że firma może być zainteresowana nabyciem spółek transportowych Orlenu.

"Jesteśmy zainteresowani każdą okazją akwizycyjną w Polsce i w regionie. Jeżeli Orlen wystawi na sprzedaż swoje spółki transportowe, rozważymy tę możliwość" - powiedział Neska w rozmowie z ISBnews.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2014 roku 106,83 mld zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu