PKN Orlen to perła rynku akcji

Dariusz Karolak
opublikowano: 10-01-2002, 00:00

Stosując analogie militarne, można porównać PKN Orlen do wojsk pancernych będących zapleczem przesuwania się frontu na terytorium wroga, czyli niedźwiedzi. Dystrybucyjna świeca wysokiej fali z 4 I nie doczekała się na szczęście potwierdzenia, a dzienna średnia VAMA10 zatrzymała spadek.

Co naprawdę dzieje się na rynku PKN demaskuje liniowy wykres po zamknięciach. Tam mamy 11-miesięczne maksimum. Dodając do tego wykonany ruch powrotny do 20,5 i potwierdzone wybicie z rocznej formacji odwróconej głowy i ramion z zasięgiem 25 dojdziemy do wniosku, że mając akcje koncernu można spać spokojnie. I pomyśleć, że spółka mogła zostać dla GPW zmarnowana i za nieduże pieniądze sprzedana na łatanie budżetu. Wzrosty potwierdzane są przez analizę wskaźnikową. Duża płynność PKN umożliwia pogodzenie interesów średnioterminowych inwestorów i spekulantów. Niewątpliwą zaletą PKN jest duża płynność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / PKN Orlen to perła rynku akcji