PKN Orlen wyróżniony w rankingu Global Finance

PAP
opublikowano: 07-12-2017, 12:36
aktualizacja: 07-12-2017, 12:36

PKN Orlen został wyróżniony jako najlepsza spółka w obszarze zarządzania ryzykiem walutowym w Europie Centralnej i Wschodniej w prestiżowym rankingu magazynu Global Finance. W 18. edycji zestawienia znalazły się firmy ze 104 krajów - poinformował płocki koncern.

PKN Orlen zwrócił uwagę, że na prestiżową listę Global Finance spółka ta trafiła już drugi raz z rzędu, "sytuując się globalnie w gronie takich firm jak Apple, Siemens, Ford, United Technologies, Philips czy Sabic".

Jak przypomniał płocki koncern, kategoria zarządzania ryzykiem walutowym Global Finance wyróżnia firmy, które "z sukcesem utrzymały marże zysku, przepływy pieniężne i globalną konkurencyjność na optymalnym poziomie". Wśród głównych kryteriów oceny znalazły m.in. się klarowna polityka zarządzania ryzykiem i sytuacjami kryzysowymi, pomiar ryzyka walutowego i koszty hedgingu.

"Ten sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania całego zespołu zarządzania ryzykiem finansowym i płynnością. Obrana przez nas droga stopniowego rozwoju kompetencji zespołu oraz połączenie systematycznego podejścia do identyfikacji i analizy ryzyka z rozwojem kompetencji tradingowych zostały docenione przez rynki i przyczyniły się do poprawy naszej stabilności finansowej i przewidywalności wyniku" – powiedział m.in. dyrektor wykonawczy ds. zarządzania finansami w PKN Orlen Jacek Matyjasik, cytowany w czwartkowym komunikacie spółki.

PKN Orlen poinformował, że w 18. edycji zestawienia Global Finance znalazły się podmioty ze 104 krajów, a wybór laureatów był dokonywany w oparciu o opinie analityków, menadżerów wyższego szczebla i ekspertów bankowych. W rankingu tym, jak dodał płocki koncern, pod uwagę brane są m.in. wolumen transakcji, udział w rynku, zakres usług, obsługa klienta, konkurencyjne ceny oraz innowacyjne technologie.

PKN Orlen to największy podmiot branży rafineryjno-petrochemicznej w Polsce i jeden z największych w Europie. Do grupy tej spółki należą podmioty w Niemczech, Czechach i na Litwie, a także w Kanadzie, gdzie zarządzają segmentem wydobywczym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu