PKN Orlen zagra na cyklach

Dariusz Karolak
opublikowano: 04-02-2002, 00:00

Jak hossa to hossa. PKNOrlen wyraźnie zdystansował konkurencję, w czym nie przeszkodziła nawet informacja o zaległościach podatkowych zależnej Trzebini. Tę informację przyjdzie nam zdyskontować gdy na świecie zapanują gorsze nastroje. Chwilowo klimat jest zbyt dobry. PKN jest największą polską spółką cykliczną, co w świetle ndchodzących z USA informacji o zakończeniu recesji może dodatkowo popyt na akcje rafinerii powiększyć. Wracając do kwestii technicznych, to muszę przyznać, że niepokojący jest piątkowy skok obrotów, które były drugie w historii. Należy pamiętać, że chociaż piątkowa świeca jest biała, to powierzchnia korpusu zwiększyła się głównie za sprawą wolumenu, a nie wzrostu kursu.

To z kolei może oznaczać, chwilowe wyczerpanie się krótkoterminowego potencjału wzrostowego, zwłaszcza, że nowego szczytu nie zdołały potwierdzić oscylatory dzienne, a reszta rynku, szczególnie zaś banki zastanawia się, czy nie rozpocząć korekty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKN Orlen zagra na cyklach